ako strom

Občas má človek pocit, že sa potrebuje vyžalovať, podeliť sa o niečo, čo je pre neho dôležité. Toto je teda moja bútľavá vŕba...

linky

Vlastná tvorba
Zopár mojich fotografií
OZ DaR - Deti a Rodina

Search!

XML: RSS Feed 
XML: Atom Feed 

Detské oči sú ako uhlíky.

Wednesday 25 February 2009 at 10:11 pm Uhlíky tlejúce v pahrebe často vytvárajú dojem vyhasnutej hmoty. Pokiaľ nemáme možnosť zistiť ich teplotu, zdá sa, že pahreba je už dávno chladná. Až keď do nej dýchneme, zmení farbu. Z mŕtvej šedočiernej hmoty sa v okamihu stáva živá - červená. Vo chvíli celý uhlík hrá odtieňami červenej a žltej, akoby v ňom pulzoval život. Keď sa pozriem do detských očí, nevdojak ma napadne tento obraz. Detské oči sú ako uhlíky do ktorých treba dýchať ak chceme, aby svietili. (more)

Koľko stojí dobré manželstvo

Friday 19 September 2008 at 9:45 pm V materiáloch zaoberajúcich sa etickou výchovou sa uvádza, že pojem láska je dnes tak zdevalvovaný a jeho obsah je tak pokrivený, že je lepšie pre presné vymedzenie obsahu tohoto slova použiť výraz "prosociálne správanie". Napadlo ma aplikovať tento termín na vzťah muža a ženy, a to priamo na vzťah manželský. Tak vznikol zaujímavý myšlienkový experiment, kedy som nahradil "manželskú lásku" "manželským prosociálnym správaním". (more)

Malý človiečik

Sunday 14 September 2008 at 11:54 pm Vzťah otca a syna v sebe ukrýva niečo krásne. To samozrejme môžme povedať o každom dobrom vzťahu medzi dvomi ľuďmi. No je tu niečo čo ho robí nenapodobiteľným. (more)

Domček v lístí

Saturday 14 June 2008 at 2:25 pm

slimák

Je veľa náhodných obrazov, udalostí, krátkych epizód, ktoré pre nás môžu mať veľký symbolický zmysel. Tieto symboly sú často výpoveďou o živote, (more)