Sárin blog - To čo si nechcem nechať len pre seba

Sárin blog

Vitajte a čítajte

linky

Moje staré stránky

Hľadať!

XML kanál (RSS 1.0) 
XML: Atom Feed 

« Stretol som človeka, … | Home |

Bazové kvety

23 05 15 - 09:17
Jar je už v plnom prúde, a tak ako sa pomaličky premieňa príroda okolo nás, aj nám doma sa pomaličky menia chute. Horúce čajíky s medom a citrónom pomaly vystrieda limonáda. Áno, limonáda je presne to, na čo mám chuť. A najlepšia je.....hmhm predsa maminkina bazová. Tak sa na mojom retro bicykli vyberám na večerný výletík s plátenou taškou. Odbočujem na lesné cestičky kde sú najkrajšie kvety a nechávam sa unášať ich vôňou. Najprv potichu pozorujem strom s jeho šepotajúcimi listami a vyberám najkrajšie trofeje. Oči mi padnú na tie, ktoré mám hneď poruke. Jemne otrhávam pukajúcu stonku. Tieto kvety ale nie sú až také krásne. O niečo vyššie zbadám kvety, ktoré sú väčšie ako tie pod nimi. Áno, to je ono. Opatrne sa postavím na špičky a naťahujem svoje ruky k nakláňajúcemu sa stromu. Potom však zbadám kvety, ktoré sú naozaj nádherné- žiariace bielobou, nádherne rozkvitnuté, jednoducho bez estetických nedostatkov. Musím ich mať. Po pár sekundách však zisťujem, že toto predsavzatie vôbec nie je také jednoduché. Kvety sú tak vysoko, že aj napriek priťahovaniu konárov pod nimi, sa k nim neviem dostať. Po chvíli sa opatrne poobzerám okolo seba, akoby som sa pre tým čo chcem urobiť bála pozorovateľa. Po uistení, že som široko ďaleko sama, začnem bezprostredne vyskakovať okolo stromu snažiac sa zachytiť biele kvety.
Naše duše v sebe skrývajú mnohé túžby, ciele či sny. Dáme si námahu nasadnúť na bicykel a vydať sa na cestu. Mnohokrát už všetko vyzerá tak, že náš cieľ je dosiahnutý. Kvety už ležia odtrhnuté v plátenej taške. My však tušíme, vidíme a vieme, že naše kvety ešte stále visia na strome. Je to skutočne len preto, že sa bojíme poskakovať keď sa niekto pozerá? Bojíme sa vyjsť von zo svojich zvykov a urobiť niečo pod našu úroveň?
Nestáva sa často, že niekto prehľadáva obsah našej plátenej tašky. Avšak náš sirup bude ľuďom chutiť presne tak, ako vyzerali jeho kvety....
Aké kvety máš vo svojej taške?...
Žádné komentáře

  
Pamätať si osobné informácie?

/ Textile

Aby sme zabránili spamovým záznamom v diskusii, vás prosíme o odpoveď na nasledovnú bezpečnostú otázku.
 

  (Register your username / Log in)

Notify:
Hide email:

Malé upozornenie: všetky HTML tagy okrem <b> a <i> budú odstránené. Odkazy a maily stačí vložiť zapísaním obyčajného textu.