Sárin blog - To čo si nechcem nechať len pre seba

Sárin blog

Vitajte a čítajte

linky

Moje staré stránky

Hľadať!

XML kanál (RSS 1.0) 
XML: Atom Feed 

« O zlom počasí | Home | Máme právo súdiť názo… »

Prečo všetko krásne končí?

02 01 15 - 15:36 Istotne ste si už každý položili veľakrát túto otázku. Ja si ju kladiem obzvlášť často od minulého leta. Spoznala som partiu super ľudí, ale keďže bývame dosť ďaleko od seba, nemôžeme sa stretávať veľmi často. A keď sa konečne stretneme, utečie to ako voda a opäť sa cítim sama a často upadám do stereotypu ako predtým. Postupne sa učím čeliť smútku, ktorý nastane keď niečo krásne skončí. Pripomínam si krásne chvíle a snažím sa ich žiť vo „ všedných“ dňoch... Napriek tomu ma však stále prenasleduje otázka, prečo to tak musí byť. Prečo sa naozaj všetko krásne skončí? Keď som sa dnes bola prejsť v našom zasneženom lese zistila som, že krásne veci ma celú obklopujú. Bola som zo všetkého tam neskutočne šťastná. Zasnežené stromy, cencúle na konároch, inovať na tráve...až mi behali po chrbte zimomriavky. Uvedomila som si, že celé moje bytie sa teší kráse. Nie len vonkajšej, ale aj tej čo vyžaruje zvnútra. Z vytúžených stretnutí, z úsmevu, z milých slov, zo zasneženej krajiny, žblnkajúceho potoka... Mala som vtedy pocit, že som stvorená pre krásu.
Ak sa teda celé moje vnútro teší kráse, je celkom logické, že nechce aby skončila. Odkiaľ sa však berie tá potlačovaná možnosť, aby krása neskončila aj keď vieme, že skončí? Je to jednoduché. Naše vnútro túži po večnej kráse, po kráse, ktorá neskončí. Tá túžba sa v nás neocitla náhodou. Je v nás vložená, pretože sme stvorení pre večnosť.
A tak teraz viem, že všetky nádherné chvíle, ktoré sú pre mňa zatiaľ obmedzené na čas budú raz večné a ja som bola stvorená preto, aby som raz žila večnosť, aby som žila nebo. Tak vykroč aj ty, užívaj si chvíle neba aj tu na zemi a teš sa na ten čas, kedy už nebudeš musieť vzdychať: „Musí sa toto krásne naozaj skončíť?“...
Žádné komentáře

  
Pamätať si osobné informácie?

/ Textile

Aby sme zabránili spamovým záznamom v diskusii, vás prosíme o odpoveď na nasledovnú bezpečnostú otázku.
 

  (Register your username / Log in)

Notify:
Hide email:

Malé upozornenie: všetky HTML tagy okrem <b> a <i> budú odstránené. Odkazy a maily stačí vložiť zapísaním obyčajného textu.