Sárin blog - To čo si nechcem nechať len pre seba

Sárin blog

Vitajte a čítajte

linky

Moje staré stránky

Hľadať!

XML kanál (RSS 1.0) 
XML: Atom Feed 

| Home | Prečo všetko krásne k… »

O zlom počasí

23 04 14 - 20:50
Opäť do školy.
Myslím si, že asi každý pozná ten pocit keď sa mu tam nechce po nádherných prázdninách vrátiť. Niečo podobné som zažila aj po týchto Veľkonočných prázdninách. Začali sa mi dokonca snívať aj horory o mojej vlastnej škole. Najprv som rozmýšľala, ako tie posledné chvíľky najlepšie využiť alebo ako si ich vychutnať. Bola som znechutená, že všetko krásne sa rozletí v to ráno, keď sa o šiestej zobudím s pocitom „zodpovednosti“ vstávať. V posledné prázdninové ráno som si však začala klásť iné otázky. Prázdniny sa končia, to je isté, ale ako si udržať radosť a elán, ktoré som cez prázdniny načerpala? Pri modlitbe som nad tým začala uvažovať. Ako ovplyvniť niekedy tak smutné a nudné dni? Odrazu som si spomenula na jednu peknú príhodu, ktorú mi rozprával môj strýko.
Spolu s rodinou bol jedno leto v Tatrách. Počasie i celkom prialo, ale jeden deň bolo počasie vskutku hrozné. Bolo chladno, zamračené a celý deň lialo ako z krhle. Asi každý by si povedal, že počasie je snáď najhoršie aké len mohlo byť. Strýko s rodinou boli v ten deň asi niekde vnútri. Viem len, že keď večer lejak utíchol, tak sa vybrali na prechádzku. Ako tak išli lesom uvideli oproti sebe dvoch usmievajúcich sa turistov. Boli to starší manželia. Podľa toho, že na sebe mali úplne premočené pršiplášte a voda z nich len tak stekala, strýko usúdil, že boli celý ten upršaný deň na túre, a tak sa ich opýtal: „Dobrý deň! Tak čo, počasie asi nebolo dnes veľmi dobré?“Starší pán mu s úsmevom odpovedal „Mladí pán, to ste sa trochu zle opýtali. Viete, chodievame spolu s manželkou do Tatier, ale tu nikdy nie je zlé počasie. Musíte sa na to iba dobre obliecť. Tu je krásne vždy.“ Potom si popriali pekný zvyšok dovolenky a rozišli sa.
Keď som pri tej modlitbe rozmýšľala o tejto príhode, odrazu som našla liek na to, ako byť radostnou aj po prázdninách. Nezáleží predsa na tom či bude búrka- smútok, nuda, dilemy, písomky, ťažké rozhodnutia či zlá nálada, stačí ak sa na to dobre vyzbrojím. Veď žiaden deň nie je zlý ani škaredý, stačí si len vedieť vybrať pršiplášť.
Žádné komentáře

  
Pamätať si osobné informácie?

/ Textile

Aby sme zabránili spamovým záznamom v diskusii, vás prosíme o odpoveď na nasledovnú bezpečnostú otázku.
 

  (Register your username / Log in)

Notify:
Hide email:

Malé upozornenie: všetky HTML tagy okrem <b> a <i> budú odstránené. Odkazy a maily stačí vložiť zapísaním obyčajného textu.